Toiminnanjohtaja, Eläinten terveys ETT ry

18.01.2019

Haemme Eläinten terveys ETT ry:lle toiminnanjohtajaa toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen.

Tehtävä on vaativa esimiestehtävä, jossa hakemamme henkilö vastaa sekä yhdistyksen operatiivisesta toiminnasta että koko organisaation kehittämisestä. ETT on asiantuntijaorganisaatio, joka palvelee jäsenyrityksiään, meijereitä, teurastamoita ja munapakkaamoja sekä näiden jäsentuottajia. Yhdistyksen perustehtävä on ylläpitää hyvää tuotantoeläinten terveyttä ja kehittää niiden hyvinvointia. Yhdistyksen kotipaikka on Seinäjoki.  

Tartu mahdollisuuteen ja tule mukavan ja ammattitaitoisen yhdistyksemme vetäjäksi! Toiminnanjohtajana pääset kehittämään Suomen kotieläinsektoria näköalapaikalle, josta sinulla on suora yhteys alan merkittävimpiin yrityksiin Suomessa.

ETT:n toiminnanjohtajana tehtäviisi kuuluvat

- tuotantoeläinten terveyden ja hyvinvoinnin sekä terveydenhuollon kehittäminen

- yhdistyksen johtaminen ja hallinto

- ETT:n organisaation ja toiminnan kehittäminen 

- sidosryhmäyhteydet kotimaassa ja ulkomailla

- henkilöstön esimiestehtävät

Tehtävän hoitaminen edellyttää 

- soveltuvaa korkeakoulututkintoa, esimerkiksi ELL

- päätöksentekokykyä, muutosvalmiutta ja positiivista energiaa

- tavoitteellista otetta toiminnan jatkuvaan kehittämiseen

- hyviä vuorovaikutustaitoja

- kokemusta esimiestyöstä

- elinkeinon perustuntemusta

- eläinlääkinnän ja eläinterveydenhuollon osaamista

- kielitaitoa: suomi, ruotsi ja englanti

- matkustusmahdollisuutta

Yhdistyksen toimipiste sijaitsee Seinäjoella.

Kun aloitat yhdistyksen palveluksessa, saat hyvän perehdytyksen työtehtäviisi ja ETT:n taustaorganisaatioihin.

Lisätietoja tehtävästä: ETT:n hallituksen pj. Juha Nousiainen p. 050 384 0242 kertoo sinulle mielellään lisää tehtävästä. 
Hakemukset: odotamme sinua jo innolla mukaan porukkaamme, haethan mahdollisimman pian! 
Hakemukset ja CV:n palkkatoivomuksineen pyydämme lähettämään viimeistään 29.1.2019 mennessä sähköpostitse/postitse ETT ry:n hallintovastaava Marketta Rantalalle, marketta.rantala@ett.fi tai Eläinten terveys ETT ry, PL 221, 60101 Seinäjoki. 
Kuoreen tai sähköpostin otsikoksi pyydämme laittamaan merkinnän ”ETT/Toiminnanjohtaja”.
© ETT ry